Şans Yetmez
30.Kasım.2001 Yıl : 107
Puan Cetveli  
Puan Cetveli
 
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Can Can
Cumartesi
TV'de bugün
Yazı Dizisi
Arşiv
Sinema
Sanal Sergi
Telefonlar
Eczaneler
Astroloji | Mesaj Gönder | Mesaj Oku | Resmi Site 

Göztepe, Bursaspor maçıyla Türk futboluna armağan etti
YENİ YILDIZ KORHAN
Türkiye Kupası'nda oynanan Bursaspor maçında ilk 11'de
sahaya çıkan Korhan, futboluyla gönülleri fethetti

Karşıyaka yıldız takımındayken, fiziği yüzünden "Bundan futbolcu olmaz" diye gönderilen Korhan Öztürk, şimdi Süper Lig'in en gözde futbolcuları arasına girdi. Göztepe'ye 2 sezon önce Petkimspor'dan transfer olan Korhan Öztürk, Bursaspor maçındaki attığı gol ve oynadığı futbolla herkese adeta parmak ısırttı.

Kardeşim için oynuyorum
Başarısının bir şans olmadığını söyleyen genç futbolcu Korhan Öztürk,"Bana göre futbol hayatım yeni başlıyor. Çünkü kız kardeşim Berfu'nun okuması için futbolcu oldum. Onun istikbalini sağlamak için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Benim hayattaki en büyük bu değere destek vermek, tek hedefim." dedi.

Rıza Çalımay'la kendimi buldum

Göztepe'nin genç yıldızı Korhan"Rıza hoca benim şansım" diyor

Göztepe'de 2 sezondur bir türlü forma şansı yakalayamadığını söyleyen Korhan Öztürk,"Rıza Hoca'nın gelmesi ben ve benim gibi genç arkadaşlara çok faydalı oldu. Maçta oynatmasa bile beni 18 kişilik kadroya alarak hep moral verdi. Beni her zaman hazır olmam konusunda uyardı. Ona çok şey borçluyum" diyor.

Ayaklarım titredi
İlk kez 11'de Bursa maçıyla sahaya çıkığtığını söyleyen Korhan, "O seyircinin karşısında futbol oynamak herkese nasip olmaz. İnanın tezahürat başladığımı, ayaklarım titriyor. Bu heyecanla nasıl oynadım bilemiyorum. Ama en çok sevindiğim nokta, önemli bir zamanda gol atmam oldu. Ağabeylerim ve arkadaşlarım beni tebrik etti. İşte benim için en büyük mutluluk bu" ifadesini kullandı.

Başkan ağlattı
Bursa maçından sonra soyunma odasına gelen Başkan Hamdi Türkmen'in konuşmasının kendisini ağlattığını söyleyen Korhan, "İnanın o an, kendimi çok zor tuttum. Bana gelip, (işte benim Korhan'ım bu) dediği zaman gözlerimden yaşlar akmaya başladı. Bu anı ömrüm boyunca unutatam" şeklinde konuştu.

VEFASIZ DENİZ

Bursa'dan geldi, Hepatit B hastalığı nedeniyle uzun süre yönetim tarafından bakıldı, bu arada tüm primlerden yararlandı ama Göztepe'yi icraya verdi

Eskiler, "Tüfek icad oldu, mertlik bozuldu" demişler ve yeni çağa gelinirken birşey daha eklemişler: "Paranın gözü kör olsun..." Bu iki atasözünü kime uyarlayalım? İsterseniz geçen sezon Göztepe formasını giyen, bu sezon da Diyarbakırspor kaptanlığını yapan Deniz Kolgu'ya. Deniz geçen sezon Bursaspor'dan Göztepe'ye kiralık geldiğinde, ilgi gösterilmediği taktirde hayati tehlikeler yaratacak, futbol hayatını da bitirecek bir karaciğer hastalığı olan Hepatit (B)'ye yakalanmıştı.

Göztepeli doktor Oğuz Reşat Sipahi bu futbolcuyu kurtarabilmek için günün 24 saati Deniz'le ilgilendi. İlaçlar ve tedavi milyarlar değerindeydi. Göztepe Yönetimi vefalıydı, "Deniz kurtulsun da ne fedakarlık gerekiyorsa yapalım..." denildi, hastalığı boyunca da tüm primleri tamamen ödendi. Ve 3 aylık yoğun bakımdan sonra Deniz tehlikeyi atlattı ve futbola döndü. Göztepe'nin Süper Lige çıktığı maçlarda forma giydi katkıda bulundu.

Herkes mutluydu. Bir hayat kurtardıkları için Göztepeliler de en fazla. Taraftarın Hazreti Deniz adını taktığı Deniz, bu amansız hastalıktan kurtulmuştu. Ama önceki gün Göztepe'nin kamp yaptığı Balçova Princess Otel'e gelen icra memurları, kendilerini gönderenin kimliğini açıklayınca herkes şaşkına döndü. Memurlar, "Deniz Kolgu'nun çekleri icraya verdiğini söylediler. Göztepeli yöneticiler ise sadece, "Yazıklar olsun, Deniz'e bu davranış yakışmadı" demekle yetindiler.

 

MAÇ YORUMLARI
Usta kalemlerden


Turgay Noyan


Haluk Güney & Erkut Şahin

::Basketbol::.
Potanın Kralıyız
Puan Cetveli


::Voleybol::.
Yeşilyurt'u bana bırakın
Puan Cetveli   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222