23.Ağustos.2001 Yıl : 106
  İzmir 22/34 C°  
Diğer Şehirler   

Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Can Can
Cumartesi
TV'de bugün
Yazı Dizisi
Arşiv
Sinema
Sanal Sergi
Telefonlar
Eczaneler
Astroloji


OTOYOL CİNAYETİ AYDINLANDI... 8 AYLIK HAMİLE BİR KADIN VE SEVGİLİSİ KATİL ZANLISI...
Korkunç cinayet

Öldürüldükten sonra otoyola atılan Musa Güreşçi'yi Veysi Sezer'in öldürdüğü, Gülçin Kemiksiz ve kardeşinin yardım ettiği ortaya çıktı...

1,5 ay önce Urla'dan Çeşme istikametine giden trafik ekibi, Urla gişelerine 500 metre kala, elleri ve ayakları bağlı yol kenarına atılmış halde Musa Güreşçi'nin cesedini bulmuştu. Katil zanlısını yakalamak için aralıksız çalışmalar yapan Cinayet Bürosu dedektifleri, Güreşçi'nin telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Güreşçi'nin son olarak 3 yıl önce birlikte olduğu sevgilisi Gülçin Kemiksiz ile görüştüğünü tespit etti.

İtiraf etti
Polis, Gülçin Kemiksiz ile imam nikahlı eşi Veysi Sezer'in Buca Evka-1'deki evine baskın düzenledi. İfadeleri alınmak için Bozyaka Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen, 8 aylık hamile Gülçin Kemiksiz, Veysi Sezer ve G.K.(16), Güreşçi'yi öldürüp kiralık otomobille taşıdıkları ve otoyola attıklarını itiraf ettiler.

"İple boğdum"
İfadesi alınmak üzere Bozyaka Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Veysi Sezer "Ben Musa'yı öldürmek istememiştim. Gülçin bana eski bir arkadaşının eve geleceğini söyledi. Ben içerdeydim. Birden o adamın Gülçin'i 'sevgilim seni çok özledim' diye sarılıp öptüğünü görünce, öfkelendim. Kavga etmeye başladım. Birkaç kez vurunca yaralandı. Bağırmaya başlayınca gaz tabancası ile korkutup ellerini ve ayaklarını bağladım. Yine bağırmaya devam edince önce yüzüne çuval geçirip iple boğdum" dedi.

"Naftalinledik"
Musa Güreşçi'yi öldürdükten sonra, cesedini bir gün evde divanın altında sakladığını belirten Sezer "Ceset bir süre sonra kokmaya başladı. Ne yapacağımız şaşırdık, sonra bir plan yaptık. Gülçin ve kız kardeşi G.K ile birlikte naftalinledik, bir battaniye sarıp, kiraladığımız otomobille önce Güzelbahçe'de bahçe arasına atacaktık. Daha sonra otoyolun kenarına bıraktık" diye konuştu.

Parasını aldılar
İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise kıskançlık yüzünden cinayet işlediğini belirten kitap pazarlamacısı Veysi Sezer ve sevgilisinin, Güreşçi'yi öldürüldükten sonra saatini ve cep telefonunu alarak sattıklarını ve yine Güreşçi'nin cebinden 300 İsviçre Frangı ile 150 milyon Türk Lirasını gaspettiklerini belirlediklerini açıkladılar. İfadeleri alındıktan sonra sağlık raporundan geçirilen sanıklar yargılanmak üzere Urla Adliyesi'ne sevk edildiler.

Sinemalarda bu hafta
Sanal Galeri
Ne nerede
Kirpi

İzmir'in sosyal yaşamından renkli görüntüler

Egeliyi ilgilendiren maçlar, usta kalemlerden yorumlar...

Kazanan Numaralar

Mesut Yılmaz'ın "ulusal güvenlik" kavramı konusundaki eleştirilerine katılıyor musunuz?

Oy ver ::|:: Anket Sonuçları


   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222