2.Ağustos.2001 Yıl : 106
 Ana Sayfa Küçük İlanlar Yeni TVYeni Radyo 99.7 Romantik Radyo 95.2   
  İzmir 25/36 C°  
Diğer Şehirler   

 
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
TV'de bugün
Yazı Dizisi
Arşiv
Sinema
Telefonlar
Eczaneler
Astroloji


01.08.2001
Tel: (232) 441 50 00  Fax: (232) 446 42 22


Büyük teşekkür

Kemal Günal, Türk Hava Yolları ile uçan bir vatandaşımız. Ancak Günal'ın başına talihsiz bir olay geldi; değerli dolmakalemi valizinden çalındı. Çalınma olayıyla ilgili önce THY'ye, sonra da İsviçre Hava Yolları'na başvurdu. Peşinden yaşadığı olayları ise bir teşekkür mektubuyla bildirdi...

"Sayın Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü

Montblank dolma kalemimin valizimden çalınması nedeniyle yaptığım başvuruma göstermiş olduğunuz yüksek ilgi ve takip için, harcamış olduğunuz mesai, anlayış ve müşteri tatmini çalışmalarınızı büyük bir takdirle takip ettim.

Bir ay süre ile konuyu çok sıkı takibiniz ve değerli araştırmalarınız sonucu, sizin ile yolculuk yaparken ne tip hatalar yaptığımı, bundan sonra nelere dikkat etmem gerektiğini bir bir tespit etmiş, konuyla ilgili TC kanunları, uluslararası yürütme kuralları hakkında geniş bilgiler ile beni bilgilendirmiş bulunuyorsunuz.

Öğrendiğim kadarıyla, bundan sonra değerli dolmakalemimi yaz günü taşımak için gömlek cebi olan bir tişört giymem, altına şort giyerek seyehat etmemem ve tüm yabancıların "yazlık tişörtünde bile Montblank kalem taşıyor, Türklere bak" diyerek Türk milletini hayranlıkla izlemelerini sağlamam gerekiyor. Veya takım elbisemle 35 derece yaz gününde seyehat etmeye katlanmam lazım.

Sizin bu uzun çalışmalarınızın sonucunda mağduriyetimi, aktarma ile geldiğim İsviçre Hava Yolları'na bildirdiğimde, benden sadece telefonla aldıkları bilgilerle, hiç bir yazılı belge istemeden, banka hesabıma ertesi gün 300 dolar havale ettiler.

Bu tabloyu görünce, kendilerinin ne kadar amatör, çaba sarfetmeyen, müşterisinin hatalarını bulmak için hiç bir araştırma yapmayan, kanunlardan habersiz, ilkel bir havayolu şirketi olduğunu öğrendim. Onlara, sizlerin üstün çalışmalarınızdan ve bilgi seviyenizden bahsettim, THY'den öğrenecekleri çok şey olduğunu anlatmanın huzurunu yaşadım."

Anladığınız gibi, Türk vatandaşının her gün, her alanda takıldığı ve bıkıp usandığı bürokrasiye, Kemal Günal Türk Hava Yolları'nda da takılmış. Ancak şanslı ki, sorununu İsviçreliler çözmüş.

Bizler ise bürokrasi takıntılarımızla yaşamaya devam edeceğiz.
Bize yardıma koşacak bir İsviçreli yok çünkü...

Mümin Sertbaş'ın merakı

Bizim "Trafik Canavarı" Mümin Sertbaş kızılderili isimlerine çok meraklıdır. Hep, "yahu neden bizim isimlerimiz kızılderili isimleri gibi değil ki. Keşke benim adım da Büyük Kuş Mümin ya da Gürleyen Mümin gibi olsaydı" diye hayıflanır.

Oysa bilmiyor ki, kızılderililer de beyazların isimlerine meraklı. Şu hikayeyi duyunca belki bu tutkusundan vazgeçer artık...

Kızılderili reisinin küçük oğlu babasına çekinerek sorar:

- Reis baba, neden bizim isimlerimiz beyazların isimleri gibi değil?
- Bizim isimlerimizin birer hikayesi vardır oğlum. Bu bir gelenektir.
- Nasıl yani?
- Ben doğduğumda çadırımızın etrafında vahşi bir puma dolaşıyormuş, benim adımı "vahşi puma" koymuşlar. Ağabeyin doğduğu anda gök gürledi, adını "gök gürültüsü" koyduk. Ablan doğduğunda ay dolunaydaydı, adını "dolunay" koyduk. Kardeşin doğduğunda gökkuşağı çıkmıştı, adını "gökkuşağı" koyduk. Anladın mı şimdi "patlak prezervatif".

Göztepe Anayasası dillerde

Göztepeli taraftarların kendilerine yönelik hazırladığı Göztepe Anayasası'yla ilgili bana yansıyan görüşleri aktarmayı sürdürüyorum.

- Böyle bir düşüncenin Türkiye'de ve hatta belki de dünyada tek olması dolayısıyla, iyisiyle kötüsüyle sahip çıkılmasını bekliyorum. Bunun her şeyden önce İzmirlilik adına yapılması gerektiğini düşünüyorum.
(Koray E. Çokbankir / Göztepeli)

- Göztepeliler olarak bir ilki yaratıyoruz. Herkesin bu güzel olaya katkıda bulunması lazım. Kimse kıskançlık yapmasın. Kıskananlar bizi örnek alsın.
(Muammer Çetin / Göztepeli)

- Göztepe Anayasası'nı belli ki iyi niyetli Göztepeliler hazırlamışlar. Kendi taraftarının yaptıklarından onlar da bıkmışlar ki, böyle bir metin hazırlama ihtiyacı duymuşlar. Ancak umutlu değilim.
(Vahit Sapmaz / Altaylı)

- Küfürle başedersek, anayasanın tümünü gayet rahat uygularız ve herkese örnek oluruz. Küfürle mücadele için de, tribünlerdeki aşırı fanatikleri durdurmamız ve onlara izin vermemiz lazım. Görev bize düşüyor.
(Mutlu Kaçar / Göztepeli)

- Göztepe'yi severim, ama başarılı olmaları çok zor. Çünkü küfürden ve maçlardan sonra yaptıkları aşırılıklardan kurtulmaları imkansız. Kendi aralarında bile kavga edenler, nasıl centilmen olacaklar merak ediyorum. (Sevil Sönmez / İzmirsporlu)

- Anayasalarına takımlarıyla ilgili maddeler de koysalar iyi olur. Çünkü ilk dersi Altay verdi, sırada Fener ve diğerleri var! Burası okul mu ki sürekli ders alıyorlar!
(Hasan Kara / Karşıyakalı)

Şaşırdı

- Taze Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, kendine Kanuni fermanını örnek almış.
- Heyecandan hangi devirde yaşadığımızı mı karıştırdı acaba!..

Anlatamadık

- Vitrinin değişmesi için Turgut Yılmaz ANAP'tan çekiliyormuş.
- Yanlış anlaşıldı galiba... Millet kardeşin değil ağabeyin çekilmesini istemişti de!..

Yanıldılar

- Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, RP'nin kapatılma kararını onaylamış.
- Türkiye'ye zarar vereceklerini sanmışlardır da ondan onaylamışlardır!

Sinemalarda bu hafta
Sergilerden
Sanal Galeri
Ne nerede

İzmir'in sosyal yaşamından renkli görüntüler
Kazanan Numaralar

EBSO tarafından başlatılan döviz bozdurma kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oy ver ::|:: Anket Sonuçları


   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222