Fis Kos
 Ana Sayfa Küçük İlanlar Yeni TV Romantik Radyo 95.2 Yeni Radyo 99.7
Bayram Kaygusuz Yusuf Çınar
 
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
TV'de bugün
Arşiv
Sinema
Burçlar
Telefonlar
EczanelerMasal gibi

Sakıpağa Yoğurtları'nın Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Sakıpağa ile dünyanın bir ucunda evlendiği eşi Cristiane Prandini'nin aşk öyküsünü dinledik

Sohbetimiz süresince iki farklı kültürün muhteşem uyumuna şahit olduk. Brezilya ile Türkiye arasında geçen yoğun aşk trafiğini anlatan Tevfik Sakıpağa, "Farklı kültürlerden gelsek de birbirimize uyum sağlamada hiç zorluk yaşamadık. Saygı ve sevgi, birlikteliğimizin temeli. Türkiye de Türk geleneklerine göre yaşarken Brezilya'ya gittiğimizde oraya uyuyoruz" dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan ve Berkley Armstrong Üniversitesi'nde Pazarlama üzerine master yaparken 1995 yılında eşi Cristiane'yle tanışan Tevfik Bey, Amerika'da başlayan arkadaşlıklarını Brezilya'da evliliğe taşıdıklarını söyledi.
Evliliği hiç düşünmediğini söyleyen Cristiane Sakıpağa Brezilya aksanlı Türkçesiyle, "Bir Türkle evlenip Türkiye'ye yerleşmek hiç aklımda yoktu. Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu biliyordum fakat yaşantıları hakkında olumlu duyumlarım yoktu. Herşeyin anlatıldığı gibi olmadığını burada yaşamaya başlayınca anladım" dedi.

Güzel sanatlara büyük ilgi duyan Cristiane, sipariş üzerine mozaik çalışmaları yaparken bir yandan da A'dan Z'ye doğum günü organizasyonları düzenliyor. Gelecekte bütün bu yaptıklarını tek bir çatı altında toplayarak bir art galeri açmayı hedefleyen Cristiane, bütün sanatçıların eserlerini de galerisinde görmek istiyor.

İki yıldır Karşıyaka da yaşayan çift Tevfik Bey'in yoğun iş temposu arasında birlikte Karşıyaka sahilinde yürümekten ve evde vakit geçirmekten büyük keyif alıyorlar. Sakıpağa çiftinin evde bulundukları zamanlarda tavla ve kağıt oyunları en büyük eğlenceleri olurken Tevfik Sakıpağa "Cristiane'yi her oyunda yeniyorum" diyerek gururlanıyor.

Koyu bir Karşıyaka taraftarı olan Tevfik Bey ayrıca işinden fırsat buldukça EGİAD, TMMOB ve İİDE (İzmir İçin Düşünceden Eyleme) platformu üyeliğini de yürütüyor. Sohbetimiz sırasında söz politikaya geliyor ve Tevfik Sakıpağa "Politikaya atılmayı hiç düşünmüyorum. Bana göre değil. Bir şeyler yapmak istesen de o ortamda önünüze çıkardıkları engellerle zaten hizmet yapmanızı engelliyorlar" dedi.

Büyüt
Büyüt
Fotoğraflar:
Bayram Kaygusuz,
Yusuf Çınar

Yücel ElidemirLeyla Abla yazıyor


   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222