20.Nisan.2001 Yıl : 106
       Ana Sayfa         Küçük İlanlar      Yeni TV         Romantik Radyo
  İzmir 11/26 C°  
Diğer Şehirler   

 
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
TV'de bugün
Arşiv
Sinema
Burçlar
Telefonlar
Eczaneler


20.04.2001
Tel: (232) 441 50 00  Fax: (232) 446 42 22

İzgi'den iki yılın intikamı alındı

Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, sanıyorum "Cumhuriyet döneminin en pinti belediye başkanı" olarak iz bırakacak. Çünkü kuruş harcamıyor, harcatmıyor.

Mesela yemeğe misafir çağırdığında, Büyükşehir Belediyesi'nde randevu veriyor. Böylece misafirini Büyükşehir'in restoranında ağırlıyor!

İzgi'den iki yıldır bir çöp dahi koparamayan diğer başkanlar, aralarında anlaşıp bir "intikam planı" yaptılar. Piriştina kendisini arayarak, "Bak, başkanlıkta iki yılın doldu. Bugüne kadar çayını bile içemedik. Artık ayıp oluyor. Başkanlara bir yemek ver de, iki yılı kutlayalım" dedi. İzgi de "tamam" dedi.

Narlıdere'deki Bizim Gazino'da yer ayrıldı. Özellikle burası seçildi ki, İzgi'nin sınırları içine girmesin, hesaba itiraz ederse gazinonun başına bir şeyler gelmesin diye...

Davete bütün başkanlar koşarak katıldı. Ee kolay mı, Erdal İzgi cebinden yemek ısmarlıyordu? Bu fırsat kaçmazdı!.. Hatta üç başkan, iki gün yemek yemeden hazırlanmıştı ziyafete!..

İçlerinde iki yılın hırsını taşıyan başkanlar böceği bırakıp çipuraya, çipurayı bırakıp barbuna, barbunu bırakıp ıstakoza, oradan da kalamara geçtiler. Çatlayana kadar yiyip içtiler.

Kalkmak üzereyken Piriştina atılıp "Bütün bunların üzerine balık çorbası da iyi giderdi değil mi" diyerek, bir de çorba içildi. Sonra da hesap istendi.

Ancak hesap gelince İzgi fenalaştı. Faturada 640 milyon lira yazıyordu. "Bu nasıl hesap" diye başladı bağırıp çağırmaya... Hızını alamayıp Zabıta Müdürü'nü telefonla arayıp, sebze, meyve ve balık fiyatlarını aldı.

Başkanlar, İzgi'yi kızdırmak için hesabı bilerek şişirtmişlerdi. İstedikleri etkiyi yaptıklarında ise, Abdül Batur devreye girip, hesabı yüzde 50 indirtti. İzgi de cebindeki bütün parayla güç bela hesabı ödedi.

İzgi'nin elinden iki yıldır su bile içemeyen belediye başkanları, sonunda rahatladılar. Bu ziyafetle iki yılın intikamını aldılar.

Ancak, bilsinler ki, bir daha asla aynısını yapamazlar.
Çünkü benim tanıdığım Erdal İzgi, bu faturayla kalan 3 yılı da aradan çıkarır!..

 

Göztepeliler Gaziemir'e

Internette Göztepe hakkında bilmek istediğiniz her şey, "www.göztepelist.org" adresinde bulunuyor. "Göztepelist" üyeleri, fikir alışverişinde bulunmak ve birbirlerini tanımak için zaman zaman biraraya geliyorlar.

Şimdiye kadar altı kez buluşan grup, yedinci toplantısını da yarın saat 18:30'da Gaziemir Merve Cafe'de yapacak. (Gaziemir Tansaş ışıklarından sağa dönünce, 200 metre ileride sağda.)

Arzu eden Göztepeliler toplantıya katılabilirler, görüşlerini aktarabilirler ve ortamı zenginleştirebilirler. Benden söylemesi...

Rekabet Kurumu: Bakkalar bize başvursunlar

Geçen gün yazdığım Bostanlı'daki "fırıncı-bakkal" tartışmasından, Ankara'dan Rekabet Kurumu Başkanlığı da haberdar oldu. Kurumun rekabet uzman yardımcısı Hilmi Bolatoğlu dün haber göndererek, şikayetlerin kendilerine ulaştırılmasını istedi.

Şöyle diyordu Bolatoğlu yazısında...

"Sayın Gençer, köşenizde Karşıyaka'daki bakkal ve marketlerin, tekelleşme eğilimi gösteren fırıncıların baskısıyla karşı karşıya olduğunu yazmıştınız. Yazınızda değindiğiniz rakip teşebbüslerin bir araya gelerek arz miktarı, fiyat, ve dağıtım gibi faktörleri belirlemek, pazarı parsellemeye çalışmak gibi hareketleri 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesine aykırılık oluşturur.

Bu iddialar, 4054 sayılı Kanun mucibince kurulmuş bulunan Rekabet Kurumu'nun görev ve yetki alanına girmektedir. Şayet mağdurlar bu durumu izah eden bir şikayet dilekçesi ile aşağıda yer alan Kurum adresine başvururlarsa konu değerlendirilir ve iddialar ciddi bulunursa gerekli hukuki prosedür başlatılır. Ayrıntılı bilgi için benimle her zaman bağlantı kurabilirsiniz. Saygılarımla."

Rekabet Kurumu'nun telefonunu veriyorum. (312-266 69 69). Şikayetlerini bana ulaştıranlar, isterlerse Hilmi Bey'i arayabilirler.

Et-kemik

- Deniz Baykal, "bu programın eti kemiği yok" demiş.
- Ne yapalım? Sizin de dilinizin kemiği yok ya!

Şort

- FP'liler, "Derviş'in şortu caiz değil" diye buyurmuşlar.
- Ben de sizin uzun donları sevdiğinizi sanırdım!..

Sinemalarda bu hafta
Sergilerden
Sanal Galeri
Ne nerede
Can Can
İzmir'in sosyal yaşamından renkli görüntüler
Kazanan Numaralar

Meclisin 15 Nisan'a kadar Kemal Derviş'in istediği yasaları çıkarabileceğine inanıyor musunuz ?
Oy ver ::|:: Anket Sonuçları


   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222