Esas olan TC'dir
Esas olan TL'dir
17.Nisan.2001 Yıl : 106
       Ana Sayfa         Küçük İlanlar      Yeni TV         Romantik Radyo
  İzmir 10/18 C°  
Diğer Şehirler   

 
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
TV'de bugün
Arşiv
Sinema
Burçlar
Telefonlar
Eczaneler


Gürçeşme'de
yıkım başladı

Konak Belediyesi Gürçeşme Dayko'da trafiği engelleyen 17 binanın yıkımına başladı

Toros ve Dayko semtlerinden Gürçeşme Caddesi'ne inişte trafik sorunu yaşanmasına neden olan 17 binanın yıkımına Konak Belediyesi ekipleri tarafından başlandı.
3502-3504 sokaklarda yer alan ve istimlak bedeli olarak 125 milyar lira ödenen binaların yıkılmasından sonra 2991 metrekarelik alan boşalacak ve belediye tarafından bölgede yeşil alan düzenlemesi gerçekleştirilecek. Gürçeşme'de de 3 trilyonluk istimlak çalışması başlatılacağını belirten Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, "Dayko bölgesini rahatlatmak İzmir'in 40 yıllık düşü idi. Bu şekilde trafik rahatlayacak ayrıca burası yeşil alan kazanacak. Gürçeşme'de de istimlakları tamamladıktan sonra yıkıma başlayacağız" diye konuştu.
Yıkılan binaların toplam alanının 2 bin 291 metrekare olduğunu belirten İzgi, binaların yıkılmasıyla elde edilecek alanın bir bölümünün yola ayrılacağını ve Gürçeşme Caddesi'ne inişin genişletileceğini söyledi.

Bedel yüksek

İzgi, Halide Edip Adıvar, Kemeraltı ve Eşrefpaşa'da kamulaştırma bedellerinin çok yüksek belirlendiğini söyledi. Kamulaştırma bedellerinin yüksek olması durumunda İzmir'i düzeltemeyeceklerini belirten Başkan İzgi, "İstimlak bedelleri akıl almaz şekilde yüksek. Ancak Yargıtay yüksek istimlak kararını bozmuş. Bu bize ümit verdi. Yine de hiç kimse bedeller yüksek olduğu için yıkım kararı alınan binaların yıkılmayacağını düşünmesin" diye konuştu

 

Sinemalarda bu hafta
Sergilerden
Sanal Galeri
Ne nerede
Can Can
İzmir'in sosyal yaşamından renkli görüntüler
Kazanan Numaralar

Meclisin 15 Nisan'a kadar Kemal Derviş'in istediği yasaları çıkarabileceğine inanıyor musunuz ?
Oy ver ::|:: Anket Sonuçları


   Künye     Reklam     Sık Kullanılanlara Ekle     Açılış sayfası yap Tavsiye Et
Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir    Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222